Київ місто, яке захоплює своїми пейзажами і багатющою історією. У столиці України величезна кількість пам’яток, тут кожен будинок і камінь має свою дивовижну історію. Історико-культурна спадщина міста унікальна − це близько 2000 пам’яток археології, архітектури, історії, природи.

Володимирський собор

Кафедральний собор Київського патріархату, відомий своїми розписами видатних художників XIX століття, — В. Васнєцова, М. Нестерова, С. Костенка, М. Пимоненка, В. Которбінського, М. Врубеля та ін. У храмі зберігаються мощі св. Варвари — реліквія епохи раннього християнства. Будівництво собору розпочалося 1862 року і тривало близько 40 років. Урочисте освячення собору відбулося 20 серпня 1896 року, на ньому був присутній імператор Микола Другий з дружиною.

Пам’ятник засновникам Києва

Пам’ятник засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву і сестрі їх Либеді був встановлений в 1982 році на честь 1500-річчя Києва в Наводницькому парку недалеко від моста Патона. Легенда свідчить, що князі Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь заснували на правому березі Дніпра місто і нарекли його на честь старшого брата Києвом. Як писав Нестор Літописець в «Повісті временних літ»: «І були три брати: одному, по імені Кий, а другому – Щек, а третій – Хорив, і сестра їх Либідь. Сидів Кий на горі, де нині узвіз Боричів, а Щек сидів на горі, яка нині зветься Щекавиця, а Хорив – на третій горі, прозвалася нього Хоривицею. І побудували місто в ім’я брата свого старшого і назвали його Києвом».

Софія Київська

Софійський собор, Свята Софія — найдавніший храм Русі, початок зведення якого сягає 1036 року. Собор споруджений на найвищій точці давньоруської столиці. У храмі збереглися сотні квадратних метрів давньоруського живопису та мозаїк, серед яких — розписи на світські теми. Такого розмаїття сюжетів та мистецького хисту немає більше не тільки на теріторії колишньої Київської Русі, а й на теренах Європи. У соборі похований славнозвісний князь Ярослав Мудрий із дружиною. Храм входить до Всесвітнього списку ЮНЕСКО.

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз – це не тільки вулиця музеїв, театрів та галерей, а й улюблене місце туристів, охочих придбати тут сувеніри, картини, кераміку, книги і т.ін. У давнину це був найкоротший шлях від княжого Верхнього міста до ремісничого Подолу. Основна забудова здійснена в кінці XIX – початку XX ст. З Андріївським узвозом, що з’єднує Володимирську вулицю з Контрактовою площею, пов’язано багато видатних імен. У будинку №13 в 1888 р. жила сім’я професора Київської духовної академії А. Булгакова. Тут, в знаменитому «Будинку Турбіних», в 1910-х рр. провів юні роки і написав «Майстра і Маргариту» видатний письменник Михайло Булгаков.

Пейзажна алея

Пейзажна алея вже давно стала одним з найпривабливіших місць нашого міста, особливо за останні кілька років, відколи тут з’явився «казковий» Дитячий сквер, створений за проектом художника і скульптора, корінного киянина Костянтина Скретуцького. На початку 1980-х років Пейзажну алею було прокладено по лінії знесених оборонних валів  Верхнього міста Х-ХІІІ віків над урочищем Гончари згідно проекту, розробленому архітектором Авраамом Мілецьким. Починається вона від оглядового майданчика біля Національного музею історії України і завершується між будинками № 36 і 40 по вул. Великій Житомирській.

Національний університет “Києво-Могилянська академія”

У вересні 1632 року Київська братська школа об’єдналася з Лаврською школою. У результаті було створено Києво-Братську колегію. Київський митрополит Петро Могила побудував в ній систему освіти за зразком єзуїтських навчальних закладів. Заснована більш ніж 400 років тому Києво-Могилянська академія – найстаріший університет в Україні. При цьому НаУКМА – університет модерний, адже був відроджений вже за часів незалежності України і не має радянської історії. Університет будувався на засадах справедливості, прозорості та найвищих стандартів викладання.

Золоті ворота

Золоті ворота – головні парадні ворота древнього Києва часів Ярослава Мудрого,що оточив Верхнє місто потужними оборонними спорудами з трьома воротами. Перша літописна згадка про зведення 3олотого воріт, розташованих в даний час в Золотоворітському сквері на перехресті вулиць Володимирської, Ярославового Валу, Золотоворітській і Лисенко, відноситься до 1037 г. Щодо походження назви цього древнього пам’ятника історії, архітектури та фортифікаційної техніки існує кілька версій. Його пов’язують з позолоченим куполом надбрамної церкви Благовіщення або вбачають аналогію з Золотими воротами Константинополя.

Джерела:

https://dyvakrainy.com/uk/kyiv-wonders-and-mysteries/
http://www.primetour.ua/en/excursions/kiev/Kiev-stolitsa-Ukrainyi.html
http://www.ukrainiantour.com/ua/tours/tour/obzornaya-ekskursiya-po-kievu/
https://ua.igotoworld.com/en/poi_object/2078_vladimirskiy-sobor.htm
https://kyivmaps.com/en/places/pamatnik-osnovatelam-kieva